Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 96

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 98

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 260

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 262

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 283

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 351

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 353
کابینت مات یا براق؟ کدام یک برای آشپزخانه ما بهتر است؟ | فراکابین

Skip links

کابینت مات یا براق؟ کدام یک برای آشپزخانه ما بهتر است؟

کابینت مات یا براق؟ تقریبا غیر ممکن است که قصد خرید کابینت داشته باشید ولی این سوال در ذهن شما به وجود نیامده باشد.

امروزه بسیاری از افرادی که قصد خرید یک کابینت جدید برای آشپزخانه خود را دارند با این مشکل رو به رو می شوند و نمی دانند که کابینت مات یا براق را برای آشپزخانه خود انتخاب کنند.

به همین علت ما در این مطلب تصمیم گرفتیم تا کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم و اطلاعات جالبی را در خصوص انتخاب بین کابینت مات یا براق در اختیار شما قرار دهیم.

بنابراین اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید یک کابینت را دارید ما را در این مطلب همراهی کنید.

برای انتخاب بین کابینت مات یا براق به سلیقه خود اهمیت دهید

به هیچ وجه فراموش نکنید که اولین و بهترین شخصی که می تواند برای آشپزخانه شما تصمیم گیری کند خود شما هستید. در واقع این خود شما هستید که در طول روز چندین ساعت را در آشپزخانه سپری می کنید و بنابراین برای این که سوال کدام یک از کابینت های مات یا براق برای آشپزخانه شما بهتر است هیچکس نمی تواند بهتر از شما تصمیم گیری کند.

البته مشورت کردن با افرادی که به سلیقه آنها اعتماد دارید و یا این که می دانید تجربه زیادی در طراحی داخلی آشپزخانه دارند نیز می تواند به میزان زیادی موثر باشد ولی هیچوقت فراموش نکنید که تصمیم نهایی بر عهده شما می باشد. شما می توانید بر اساس فاکتورهای مختلفی که وجود دارند یکی از این دو کابینت را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

کابینت های مات

برای انتخاب بهتر میان کابینت مات یا براق بهتر است که با ویژگی های هر دو بیشتر آشنا شوید. در این بخش قصد داریم بیشتر درباره ویژگی های کابینت های مات صحبت کنیم.

معمولا این کابینت ها امروزه از جنس ام دی اف تولید می شوند و هر دو نوع خارجی و ایرانی آن از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

یکی از مهمترین ویژگی های این کابینت ها این است که دارای مقاومت بالایی می باشند و از لحاظ ظاهری نیز به شکلی هستند که تقریبا هر کسی با هر سلیقه ای آنها را می پسندد.

از دیگر ویژگی های کابینت مات این است که نگهداری از آن و همینطور تمیز کردن آن بسیار ساده است و نیازی نیست که به صورت روزانه زمان زیادی را صرف تمیز کردن آنها کنید.

کابینت های براق

دسته دیگری از کابینت های آشپزخانه کابینت های براق هستند که امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار می باشند و در بیشتر منازل شیک و بزرگ می توانید شاهد استفاده از کابینت های براق باشید.

یکی از محبوب ترین انواع کابینت های براق کابینت هایی هستند که از جنس ام دی اف ساخته می شوند ولی یک روکش براق بر روی آنها کشیده می شود، امروزه به این کابینت ها کابینت های هایگلاس گفته می شود.

استفاده از این روکش باعث می شود تا کابینتی که خریداری می کنید شکلی شبیه به شیشه را به خود بگیرد و در نتیجه باعث زیباتر شدن محیط آشپزخانه شما خواهد شد.

یکی از مهمترین مزیت های استفاده از این کابینت ها این است که نور به خوبی در آشپزخانه شما بازتاب پیدا می کند.

یکی از نکات منفی که درباره کابینت های براق وجود دارد و شما در انتخاب بین کابینت مات یا براق باید حتما به آن دقت کافی داشته باشید این است که این کابینت ها به سرعت لکه دار می شوند و در نتیجه نیازمند تمیز کردن روزانه هستند که این موضوع می تواند برای شما کمی دردسرساز شود.

مسئله قیمت در انتخاب بین کابینت مات یا براق

اولین موضوعی که در انتخاب بین کابینت مات یا براق مطرح می شود مسئله بودجه مالی شما است.

کابینت هایگلاس دارای قیمت بیشتری نسبت به کابینت ام دی اف معمولی است که دلیل این موضوع نیز روکش براقی است که بر روی آن قرار دارد.

بنابراین اگر قصد داشته باشید که یک کابینت ارزان قیمت تر را برای محیط منزل خود خریداری کنید نباید اقدام به خرید کابینت های گلاس کنید.

ابعاد منزل و زیبایی هرچه بیشتر آشپزخانه

زمانی که قصد دارید از میان کابینت مات و براق یکی را انتخاب کنید باید به ابعاد آشپزخانه خود نیز دقت داشته باشید.

یکی از مهمترین ویژگی های کابینت براق این است که باعث بزرگ تر دیده شدن آشپزخانه شما می شود.

در واقع از آنجایی که این کابینت ها نور را به سادگی در آشپزخانه شما بازتاب می دهند باعث می شوند تا آشپزخانه شما بزرگتر دیده شود.

این کابینت ها بیشتر برای آشپزخانه های بزرگ کاربرد دارند تا با بازتاب نور بزرگی آشپزخانه را بیشتر به رخ بکشند.

زمانی که شما از این کابینت ها در آشپزخانه های کوچک استفاده کنید احتمالا از لحاظ بصری با مشکلاتی در زیبایی آشپزخانه خود رو به رو خواهید شد.

از طرف دیگر کابینت های ام دی اف معمولی نور را جذب می کنند و در نتیجه از بازتاب نور در آشپزخانه شما جلوگیری می کنند.

به همین علت است که امروزه در بسیاری از آشپزخانه های کوچک معمولا از این کابینت ها استفاده می شود.

اگر شما هم قصد خرید یک کابینت جدید را برای آشپزخانه خود دارید به شما توصیه می کنیم حتما قبل از خرید ابعاد آشپزخانه خود را مورد بررسی قرار دهید و متناسب با آن تصمیم گیری کنید. شما برای این کار می توانید از افرادی که تخصص و تجربه بیشتری در این کار دارند نیز کمک بگیرید.

شرایط آب و هوایی برای انتخاب بین کابینت مات یا براق

به عنوان آخرین فاکتور برای انتخاب بین یک کابینت مات یا براق شما می توانید شرایط آب و هوایی محیطی که در آن زندگی می کنید را در نظر بگیرید.

همانطور که احتمالا می دانید کابینت هایی که از ام دی اف ساخته می شوند و دارای روکش براق نیستند به راحتی رطوبت را جذب خود می کنند که این موضوع می تواند باعث شود تا کابینت شما خیلی سریع خراب شود.

بنابراین اگر شما در مناطقی زندگی می کنید که دارای رطوبت بالایی هستند ( به عنوان مثال شهرهای شمالی و یا جنوبی کشور) به شما توصیه می کنیم کابینت هایی که دارای روکش هایگلاس هستند را برای خرید انتخاب کنید.

این روکش ها علاوه بر زیبایی بیشتر باعث می شوند تا رطوبت دیرتر جذب ام دی اف شود و به همین علت نیز مقاومت کابینت شما را در برابر رطوبت افزایش خواهند داد. 

دیدگاه خود را بیان کنید

نام*

وبسایت

دیدگاه