Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 96

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 98

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 260

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 262

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 283

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 351

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/admisbpr/faracabin.com/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 353
نکاتی درباره طراحی کابینت آشپزخانه کوچک | فراکابین

Skip links

نکاتی درباره طراحی کابینت آشپزخانه کوچک

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد طراحی کابینت آشپزخانه کوچک بپردازیم. در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات در مورد طراحی کابینت آشپزخانه کوچک هستید در این مقاله ما را همراهی کنید. آشپزخانه ها با توجه به ابعاد و اندازه هایی که دارند باید در هنگام نصب کابینت و طراحی آن مورد توجه قرار گیرند تا استفاده بهینه از آن بعمل آمده باشد.

کابینت آشپزخانه کوچک

طراحی و نصب کابینت آشپزخانه کوچک بسیار با اهمیت است. به دلیل این که آشپزخانه های کوچک با کمبود فضا روبرو هستند لذا باید تمامی تلاش توسط طراحان بکار گرفته شود تا از کمترین فضاهای موجود استفاده بهینه شود در غیر این صورت با حجمی از وسایل آشپزخانه بدون جا روبرو خواهید شد. به همین منظور توصیه می شود که طراحی کابینت آشپزخانه های کوچک به افراد متخصص و باتجربه سپرده شود تا بیشترین کارایی را بدست آورید.

ویژگی های کابینت آشپزخانه کوچک

کابینت آشپزخانه کوچک باید ویژگی های خاص خود را داشته باشد، برای مثال کسانی که طراحی کابینت های آشپزخانه کوچک را برعهده دارند ممکن است که با توجه به کمبود فضا بخواهند طراحی کابینت دیواری را تا سقف انجام دهد.

احتمال دارد در برخی موارد تمرکز بر روی کشوها باشد و از کشوهای باریک به منظور دسترسی بهتر و آسانتر به همه بخش های آشپزخانه استفاده شود.

در برخی موارد استفاده از اکسسوری هایی که ریلی هستند و تا می شوند نیز می تواند به استفاده بهینه از فضای کوچک آشپزخانه کمک کند چرا که اکسسوری های ریلی فقط در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرند، باز می شوند و در موقع عدم استفاده بسته هستند و جای اضافی هرچند کوچک را اشغال نخواهند کرد.

طراحی خاص برای کمد آشپزخانه کوچک

آشپزخانه های کوچک نیازمند بیشترین توجه و دقت در موقع طراحی هستند چرا که فضای کمتر اگر در موقع طراحی مورد توجه شخص طراح قرار نگیرد با انبوهی از کمدها و کابینت های ناموزون و کمتر قابل استفاده روبرو خواهید شد.

در برخی موارد به منظور استفاده بهینه برای کمد ها ممکن است که استفاده از درب، اپن و جزیره برای آشپزخانه لغو شود و کابینت ها و کمدها در بخشی از خانه به شکل هنرمندانه قرار داده شود و برای جدا کردن فضای آشپزخانه از سالن خانه از چیزی استفاده نشود.

نورپردازی مناسب برای کابینت آشپزخانه کوچک

یکی از مهمترین فاکتورهایی که برای طراحی کابینت آشپزخانه کوچک حائز اهمیت است استفاده از نورپردازی های مناسب می باشد به طور کلی نورپردازی در طراحی یکی از مهمترین فاکتورها به حساب می آید، خصوصا اگر شما فضای کوچکی را داشته باشید ضروری است که نورپردازی در آن به شکل ماهرانه بکار برده شود.

در فضاهای کوچک خصوصا در آشپزخانه ها با ابعاد کوچکتر که به دنبال استفاده از کابینت هستید بدون تردید با نصب کابینت فضای آشپزخانه کوچکتر به نظر خواهد رسید به همین دلیل باید نورپردازی قوی تر باشد.

زمانی که نور زیاد باشد موجب می شود که محیط کوچکتر، بزرگتر به نظر برسد. دقت داشته باشید که از نورهای روشن از جمله نورهای سفید و زرد در آشپزخانه بیشترین استفاده شود.

در صورتی که آشپزخانه شما محیط کوچکتری داشته باشد و نورپردازی آن ضعیف باشد و یا از نورهای رنگی استفاده شود محیط آن از اندازه واقعی نیز کوچکتر دیده خواهد شد، پس نورپردازی را فراموش نکنید.

سطوح براق مناسب برای کابینت و کمد آشپزخانه کوچک

در صورتی که در آشپزخانه از سطوح براق استفاده شود به دلیل این که انعکاس نو را به دنبال دارد موجب می شود که فضای آشپزخانه به دلیل روشنایی بیشتر بزرگتر به نظر برسد.

استفاده از آینه نیز می تواند یک گزینه مناسب برای سطوح آشپزخانه باشد تا شدت نور بازتابیده شده را بیشتر کند. برخی از کابینت هایی که برای آشپزخانه های کوچک در نظر گرفته می شود و در بازار نیز موجود است می تواند به شما در این زمینه کمک زیادی کند، کابینت های هایگلاس یکی از بهترین کابینت هایی هستند که می توان برای آشپزخانه های کوچکتر مورد استفاده قرار داد.

در صورتی که ابعاد آشپزخانه کوچکتری دارید به هایگلاس فکر کنید و حتی آن را با طراح کابینت های آشپزخانه خود می توانید مطرح کنید. هایگلاس ها از سطح براقی برخوردار هستند لذا می تواند برای آشپزخانه های کوچک بسیار مفید واقع شود.

نکته دیگر در مورد کابینت های هایگلاس این است که برای آشپزخانه های کوچک هایگلاس با رنگ های روشن را انتخاب کنید چرا که رنگ روشن و براقی این نوع از کابینت ها در کنار هم می تواند فضای آشپزخانه را بزرگتر و بهتر نشان دهد.

کابینت های تا سقف برای آشپزخانه

یکی از ایده های متداولی که برای آشپزخانه های کوچک و آشپزخانه هایی که با کمبود فضا مواجه هستند معمولا وجود دارد و توسط بسیاری از طراحان کابینت آشپزخانه کوچک توصیه می شود استفاده از کابینت تا سقف آشپزخانه می باشد.

زمانی که به دنبال سفارش کابینت آشپزخانه کوچک خود هستید می توانید این ایده خود را مطرح کنید که به احتمال زیاد طراح نیز با آن موافقت کرد.

زمانی که از کابینت های آشپزخانه تا سقف استفاده می شود در واقع ظرفیت دو یا چند برابری برای آشپزخانه شما ایجاد می شود و می توانید از تمامی فضاها استفاده بهینه کنید و آشپزخانه زیبایی را تجربه کنید.

طراحی کابینت های آشپزخانه کوچک را به افراد متخصص بسپارید

طراحی و نصب کابینت آشپزخانه کوچک بسیار با اهمیت است. به طور کلی در حال حاضر طراحی و نصب از اصول و فنونی برخوردار هستند که باید به اهل فن و کسانی که در این زمینه علم و تخصص دارند سپرده شوند.

طراحی آشپزخانه های کوچک نیز نیاز به افرادی دارد که سال ها در این زمینه کار کرده و تجربه دارند و آموزش ها و مهارت های لازم را نیز بدست آورده اند.

در صورتی که شما طراحی کابینت آشپزخانه با محیط کوچک را به افراد نامتخصص بسپارید بدون تردید با حجم انبوهی از کابینت ها روبرو خواهید شد که نه تنها کاربرد خاصی ندارند بلکه فضای بیشتری نیز اشغال کرده اند و در نتیجه آشپزخانه شما کارایی لازم را نیز نخواهد داشت.

پیش از این که برای طراحی و نصب کابینت آشپزخانه کوچک خود تصمیم بگیرید و اقداماتی را انجام دهید، بهتر است که از نظر کارشناسان این حوزه بهره مند شوید لذا همکاران ما می توانند در این زمینه به یاری شما آمده تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نام*

وبسایت

دیدگاه